skip to Main Content

1996'den bugüne...

1996 yılında bağlantı elemanları ve kablo aksesuarları konusunda uzmanlaşabilmek hedefi ile yola çıkan 3D Mühendislik Elektrik San. ve Tic. Ltd. Şti, faaliyetlerine ilk olarak Almanya’dan ithal ettiği Kablo Yüksüklerinin satışı ile başlamış olup Türkiye pazarına Çift Girişli Kablo Yüksüklerini ilk getiren firma olmuştur.

Bağlantı Elemanları ve Kablo Aksesuarları konusundaki tecrübeleri ve pazar bilgisi ile ihtiyaçları iyi analiz edebilen ve daima müşteri taleplerini kaliteli ürünler ile sağlamaya çalışmış olan 3D, ürün yelpazesini genişleterek, sırasıyla Kablo Bağları, Pano İçi Kablo Kanalları, Kablo Pabuçları ve PVC Spiral Hortumlar konusunda kendi alanlarında uzman olan üretici firmaların Türkiye temsilcisi olmuştur.

Bilgisini ve ilgi alanlarını sürekli güncellemeye ve bu sayede müşterilerinin ihtiyaçlarına hem kaliteli hem de hızlı ve ekonomik yöntemler ile cevap vermeye çalışan 3D, aynı felsefe doğrultusunda 2004 yılında Kablo Çorapları, 2005 yılında da Otomat Baraları ve Bara Klemensleri konusunda temsilcilikleri bünyesine katmıştır.

2014 yılında, Phoenix Contact bayiliği ile, satışını yaptığı ürünler arasına klemens, klemens aksesuarları ve otomasyon ürünlerini katmıştır.

2015 yılında konusunda dünyanın önder firmalarından Mersen (Ferraz Shawmut) firmasının bayiliğini, Kablo Giriş Sistemleri konusunda Icotek firmasının bayiliğini ve 2016 yılında da Hensel firmasının bayiliğini alarak müşterilerine sunduğu ürün yelpazesini genişletmiştir.

Genel olarak elektronik ara yüzler ve kontrol cihazları konusunda faaliyet gösteren M-System firması ürünleri ile de proses ve otomasyon tarafındaki müşterilerinin ara yüz ihtiyaçlarını karşılamaktadır.

Ürün grupları ve hizmet anlayışındaki süreklilik ile duruşunu her geçen gün güçlendiren ve aynı zamanda bir mühendislik firması olarak da hizmet vermeye çalışan 3D, faaliyetlerini İstanbul’da sürdürmekte olup, diğer bölgelerimizde de oluşturduğu ve oluşturmaya devam ettiği değerli bayileri ile de ülke geneline hizmet vermeye çalışmaktadır.

Profesyonel Kalite...

3D, satış ve pazarlama faaliyetlerinde müşteri memnuniyetinin devamlılığını temel ilke edinmiş bir firma olup, kalite ile ekonomik olanı bir bütün olarak sunabilmeyi tercih eden ve bunun için sürekli çaba harcayan ithalatçı bir mühendislik firmasıdır.

Yüksek stok seviyeleri sayesinde, zamanında yapabildiği teslimatlarla, müşterilerinin ihtiyaçlarına miktar – mesafe kavramı gözetmeden cevap vermeye çalışmaktadır. Her müşteriye aynı duyarlılıkla yaklaşma ilkesi, 3D’nin en belirgin özelliklerindendir.

Back To Top